CMF552K4300FKEK
Mfr.Part #
CMF552K4300FKEK
Description
RES 2.43K OHM 1/2W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
Resistance :
2.43kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Termination :
Packaging :
Bulk
Lead Diameter :
640 μm
Weight :
200.005886mg
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
6.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Contact Plating :
Tin
Width :
2.29mm
Datasheets
CMF552K4300FKEK
Vishay / Dale CMF552K4300FKEK
Through Hole 2.43kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,