CMF552K4300FHEA
Mfr.Part #
CMF552K4300FHEA
Description
RES 2.43K OHM 1/2W 1% AXIAL
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Series :
CMF
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.29mm
Resistance :
2.43kOhms
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CMF552K4300FHEA
Vishay / Dale CMF552K4300FHEA
Through Hole 2.43kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,