CMF552K4300DHEA
Mfr.Part #
CMF552K4300DHEA
Description
RES 2.43K OHM 1/2W .5% AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.43kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
6.096mm
Tolerance :
±0.5%
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF552K4300DHEA
Vishay / Dale CMF552K4300DHEA
Through Hole 2.43kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,