CMF552K4100DHEA
Mfr.Part #
CMF552K4100DHEA
Description
RES 2.41K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Stock
1
In Stock :
1
Published :
2016
Resistance :
2.41kOhms
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
7.0612mm
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Diameter :
2.29mm
Datasheets
CMF552K4100DHEA
Vishay / Dale CMF552K4100DHEA
Through Hole 2.41kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,