CMF552K4000FKEB70
Mfr.Part #
CMF552K4000FKEB70
Description
RES 2.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance :
2.4kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.096mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
2
Published :
Package / Case :
Datasheets
CMF552K4000FKEB70
Vishay / Dale CMF552K4000FKEB70
2.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,