CMF552K4000FKEB
Mfr.Part #
CMF552K4000FKEB
Description
RES 2.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Length :
7.0612mm
Published :
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
2.4kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
CMF552K4000FKEB
Vishay / Dale CMF552K4000FKEB
2.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,