CMF552K4000FHR6
Mfr.Part #
CMF552K4000FHR6
Description
RES 2.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.29mm
Resistance :
2.4kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF552K4000FHR6
Vishay / Dale CMF552K4000FHR6
2.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,