CMF552K4000FHEA
Mfr.Part #
CMF552K4000FHEA
Description
RES 2.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF
Contact Plating :
Tin
Axial
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
7.0612mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
2.4kOhms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF552K4000FHEA
Vishay / Dale CMF552K4000FHEA
Through Hole 2.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,