CMF552K4000BERE
Mfr.Part #
CMF552K4000BERE
Description
RES 2.4K OHM 1/2W .1% AXIAL
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
2.4kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Package / Case :
Published :
Datasheets
CMF552K4000BERE
Vishay / Dale CMF552K4000BERE
2.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,