CMF552K3700FKEA
Mfr.Part #
CMF552K3700FKEA
Description
RES 2.37K OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
2.37kOhms
Length :
7.0612mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF552K3700FKEA
Vishay / Dale CMF552K3700FKEA
Through Hole 2.37kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,