CMF552K3400BEEA
Mfr.Part #
CMF552K3400BEEA
Description
RES 2.34K OHM 1/2W .1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
2.34kOhms
Series :
CMF
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
7.0612mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
CMF552K3400BEEA
Vishay / Dale CMF552K3400BEEA
Through Hole 2.34kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,