CMF552K3200FKR6
Mfr.Part #
CMF552K3200FKR6
Description
RES 2.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
6.096mm
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
2.32kOhms
Series :
CMF
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
CMF552K3200FKR6
Vishay / Dale CMF552K3200FKR6
2.32kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,