CMF55237K00DHRE
Mfr.Part #
CMF55237K00DHRE
Description
RES 237K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
237kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Datasheets
CMF55237K00DHRE
Vishay / Dale CMF55237K00DHRE
237kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,