CMF55237K00DHEA
Mfr.Part #
CMF55237K00DHEA
Description
RES 237K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Product Type :
Headers and Wire Housings
Tolerance :
±0.5%
Series :
CMF
Features :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Product Category :
Headers and Wire Housings
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Brand :
Samtec
Package / Case :
Failure Rate :
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
237 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Subcategory :
Samtec
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheets
CMF55237K00DHEA
Vishay / Dale CMF55237K00DHEA
237 kOhms, 0.5W, 1/2W, Metal Film,