CMF55237K00BHRE
Mfr.Part #
CMF55237K00BHRE
Description
RES 237K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
237kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF55237K00BHRE
Vishay / Dale CMF55237K00BHRE
237kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,