CMF55237K00BHR6
Mfr.Part #
CMF55237K00BHR6
Description
RES 237K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
237kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Published :
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.29mm
Datasheets
CMF55237K00BHR6
Vishay / Dale CMF55237K00BHR6
237kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,