CMF55237K00BEEA70
Mfr.Part #
CMF55237K00BEEA70
Description
RES 237K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
0.64 mm
Resistance :
237kOhm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Composition :
Metal Film
Surface Mount :
No
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
500mW