CMF55234K00BHR6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF55234K00BHR6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 234K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Axial
Factory Lead Time :
34 Weeks
Series :
CMF
Width :
2.29mm
Lead Free :
Lead Free
Published :
Package / Case :
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
234kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.0612mm
Datasheets
CMF55234K00BHR6
Vishay / Dale CMF55234K00BHR6
234kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,