CMF55234K00BHEB
Mfr.Part #
CMF55234K00BHEB
Description
RES 234K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Lead Free
Published :
Axial
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Resistance :
234kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF55234K00BHEB
Vishay / Dale CMF55234K00BHEB
Through Hole 234kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,