CMF55234K00BERE
Mfr.Part #
CMF55234K00BERE
Description
RES 234K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Resistance :
234kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Width :
2.29mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
34 Weeks
Metal Film
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF55234K00BERE
Vishay / Dale CMF55234K00BERE
234kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,