CMF55234K00BER6
Mfr.Part #
CMF55234K00BER6
Description
RES 234K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
234kOhms
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±0.1%
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF55234K00BER6
Vishay / Dale CMF55234K00BER6
234kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,