CMF55234K00BEEA
Mfr.Part #
CMF55234K00BEEA
Description
RES 234K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
2
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Lead Free
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Radiation Hardening :
No
Resistance :
234kOhm
Packing Method :
TR, 11.5 INCH
Construction :
Tubular
Factory Lead Time :
34 Weeks
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
Datasheets
CMF55234K00BEEA
Vishay / Dale CMF55234K00BEEA
Through Hole FIXED RESISTOR, 234kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,