CMF55233K30BEEK
Mfr.Part #
CMF55233K30BEEK
Description
RES 233.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Metal Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Axial
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Resistance :
233.3kOhms
Max Operating Temperature :
175°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Supplier Device Package :
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
CMF
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
CMF55233K30BEEK
Vishay / Dale CMF55233K30BEEK
Through Hole 233.3kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,