CMF55233K30BEEB
Mfr.Part #
CMF55233K30BEEB
Description
RES 233K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Composition :
Metal Film
Width :
2.29mm
Resistance :
233kOhms
Series :
CMF
Length :
7.0612mm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF55233K30BEEB
Vishay / Dale CMF55233K30BEEB
Through Hole 233kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,