CMF55232R00FKEA
Mfr.Part #
CMF55232R00FKEA
Description
RES 232 OHM 1/2W 1% AXIAL
Lead Free
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
Published :
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
232Ohms
Datasheets
CMF55232R00FKEA
Vishay / Dale CMF55232R00FKEA
232Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,