CMF55232R00DHR6
Mfr.Part #
CMF55232R00DHR6
Description
RES 232 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
232Ohms
Tolerance :
±0.5%
Length :
6.096mm
Width :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF55232R00DHR6
Vishay / Dale CMF55232R00DHR6
232Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,