CMF55232K00FKR6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF55232K00FKR6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Package / Case :
Axial
Max Power Dissipation :
500mW
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
6.096mm
Series :
CMF
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
232kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.29mm
Datasheets
CMF55232K00FKR6
Vishay / Dale CMF55232K00FKR6
232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,