CMF55232K00FKEB
Mfr.Part #
CMF55232K00FKEB
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
6.096mm
Resistance :
232kOhms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Width :
2.29mm
Mount :
Through Hole
Datasheets
CMF55232K00FKEB
Vishay / Dale CMF55232K00FKEB
Through Hole 232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,