CMF55232K00FKEA
Mfr.Part #
CMF55232K00FKEA
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.29mm
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Termination :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
232kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
6.1mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Max Operating Temperature :
175°C
Published :
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CMF55232K00FKEA
Vishay / Dale CMF55232K00FKEA
Through Hole 232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,