CMF55232K00FHRE70
Mfr.Part #
CMF55232K00FHRE70
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Reach Compliance Code :
not_compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
0.64 mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Series :
CMF
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Construction :
Tubular
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
232kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Axial
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CMF55232K00FHRE70
Vishay / Dale CMF55232K00FHRE70
FIXED RESISTOR, 232kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,