CMF55232K00FHR670
Mfr.Part #
CMF55232K00FHR670
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lead Diameter :
0.64 mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
232kOhm
Published :
Metal Film
Construction :
Tubular
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Shape :
Wire
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
No
Package / Case :
Axial
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C