CMF55232K00BHR6
Mfr.Part #
CMF55232K00BHR6
Description
RES 232K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Width :
2.29mm
Resistance :
232kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
7.0612mm
Supplier Device Package :
Published :
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF55232K00BHR6
Vishay / Dale CMF55232K00BHR6
232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,