CMF55232K00BERE
Mfr.Part #
CMF55232K00BERE
Description
RES 232K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
232kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Datasheets
CMF55232K00BERE
Vishay / Dale CMF55232K00BERE
232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,