CMF55232K00BEEB
Mfr.Part #
CMF55232K00BEEB
Description
RES 232K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Length :
7.0612mm
Contact Plating :
Tin
Composition :
Metal Film
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
500mW
Published :
Diameter :
2.29mm
Width :
2.29mm
Resistance :
232kOhms
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CMF55232K00BEEB
Vishay / Dale CMF55232K00BEEB
Through Hole 232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,