CMF55230K70BHEK
Mfr.Part #
CMF55230K70BHEK
Description
RES 230.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Tolerance :
±0.1%
Axial
Radiation Hardening :
No
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
Supplier Device Package :
Diameter :
2.29mm
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
34 Weeks
Series :
CMF
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
230.7kOhms
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF55230K70BHEK
Vishay / Dale CMF55230K70BHEK
Through Hole 230.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,