CMF55230K70BHEB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF55230K70BHEB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 230.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Axial
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
230.7kOhms
Series :
CMF
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
7.0612mm
Package / Case :
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Metal Film
Max Power Dissipation :
500mW
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CMF55230K70BHEB
Vishay / Dale CMF55230K70BHEB
Through Hole 230.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,