CMF55230K70BHBF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF55230K70BHBF
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 230.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Axial
Series :
CMF
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
230.7kOhms
Published :
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Width :
2.29mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CMF55230K70BHBF
Vishay / Dale CMF55230K70BHBF
230.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,