CMF5522R600DHR6
Mfr.Part #
CMF5522R600DHR6
Description
RES 22.6 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.5%
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
22.6Ohms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5522R600DHR6
Vishay / Dale CMF5522R600DHR6
22.6Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,