CMF5522R600DHEA
Mfr.Part #
CMF5522R600DHEA
Description
RES 22.6 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Lead Free :
Lead Free
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Number of Terminations :
2
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
22.6Ohms
Mount :
Through Hole
Composition :
Metal Film
Max Operating Temperature :
175°C
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF5522R600DHEA
Vishay / Dale CMF5522R600DHEA
Through Hole 22.6Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,