CMF5522R500FKEK
Mfr.Part #
CMF5522R500FKEK
Description
RES 22.5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Bulk
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
7.0612mm
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
22.5Ohms
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
CMF5522R500FKEK
Vishay / Dale CMF5522R500FKEK
Through Hole 22.5Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,