CMF5522R500FKBF
Mfr.Part #
CMF5522R500FKBF
Description
RES 22.5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
22.5Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Published :
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Datasheets
CMF5522R500FKBF
Vishay / Dale CMF5522R500FKBF
22.5Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,