CMF5522R100FKRE39
Mfr.Part #
CMF5522R100FKRE39
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Metal Film
Factory Lead Time :
21 Weeks
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
22.1Ohm
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Construction :
Tubular
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Diameter :
0.64 mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Surface Mount :
No
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Additional Feature :
FLAME PROOF
Datasheets
CMF5522R100FKRE39
Vishay / Dale CMF5522R100FKRE39
FIXED RESISTOR, 22.1Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,