CMF5522R100FKRE
Mfr.Part #
CMF5522R100FKRE
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
22.1Ohms
Width :
2.29mm
Datasheets
CMF5522R100FKRE
Vishay / Dale CMF5522R100FKRE
22.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,