CMF5522R100FKR639
Mfr.Part #
CMF5522R100FKR639
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Published :
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
JESD-609 Code :
e0
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
2
Construction :
Tubular
Additional Feature :
FLAME PROOF
Pbfree Code :
No
Radiation Hardening :
No
Resistance :
22.1Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Series :
CMF
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF5522R100FKR639
Vishay / Dale CMF5522R100FKR639
Through Hole FIXED RESISTOR, 22.1Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,