CMF5522R100FKEK
Mfr.Part #
CMF5522R100FKEK
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Stock
100
In Stock :
100
Contact Plating :
Tin
Series :
CMF
Voltage - Rated :
250V
Max Operating Temperature :
175°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Package / Case :
Axial
Termination :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Resistance :
22.1Ohms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Lead Diameter :
640 μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.29mm
Weight :
200.005886mg
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
Composition :
Metal Film
Length :
6.1mm
Published :
2013
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF5522R100FKEK
Vishay / Dale CMF5522R100FKEK
Through Hole 22.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,