CMF5522R100FKEB70
Mfr.Part #
CMF5522R100FKEB70
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
Published :
Surface Mount :
No
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
2
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Lead Free
Lead Diameter :
0.64 mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
22.1Ohm