CMF5522R100FKEB39
Mfr.Part #
CMF5522R100FKEB39
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
22.1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR
Pbfree Code :
yes
Metal Film
Lead Diameter :
0.64 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
FLAME PROOF
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Construction :
Tubular
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CMF5522R100FKEB39
Vishay / Dale CMF5522R100FKEB39
Through Hole FIXED RESISTOR, 22.1Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,