CMF5522R100FKEB
Mfr.Part #
CMF5522R100FKEB
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
500mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Composition :
Metal Film
Voltage - Rated :
250V
Resistance :
22.1Ohms
Packaging :
Cut Tape (CT)
Series :
CMF
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Axial
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.29mm
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Through Hole
Lead Diameter :
640 μm
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
175°C
Weight :
200.005886mg
Length :
6.1mm
Termination :
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Datasheets
CMF5522R100FKEB
Vishay / Dale CMF5522R100FKEB
Through Hole 22.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,