CMF5522R100FKEA70
Mfr.Part #
CMF5522R100FKEA70
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Resistance :
22.1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
No
Series :
CMF
Lead Diameter :
0.64 mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Tubular
Published :
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Lead Free :
Lead Free
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF5522R100FKEA70
Vishay / Dale CMF5522R100FKEA70
FIXED RESISTOR, 22.1Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,