CMF5522R100FKEA
Mfr.Part #
CMF5522R100FKEA
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
22.1Ohms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Datasheets
CMF5522R100FKEA
Vishay / Dale CMF5522R100FKEA
Through Hole 22.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,